Pozvolná proměna životního stylu

Udržet si do stáří nejen psychickou, ale i fyzickou kondici, se snaží většina z nás. V současné době panuje dobrý trend, který stárnutí zpomaluje. Pohybové aktivity, cestování či kulturní vyžití už nejsou výsadou mladých lidí. Ale přispívají i ke spokojenost a soběstačnosti těch starších. Správná výživa a dostatečný pohyb jsou základní pilíře kvalitního životního stylu všech generací. Jenom je potřeba, vzhledem k věku, vybírat takové sporty, kterými si nejen zpevníme tělo. Navíc i přivoláme tolik potřebné endorfiny. Které přinášejí do života radost.

Radost z pohybu

Mezi nejoblíbenější aktivity, podporující zdravý životní styl jak mladších ročníků, tak i těch seniorských, patří Nordic walking. Severská chůze s holemi. I lékaři tento druh pohybu považují za jeden z nejprospěšnějších. Který je navíc zdraví bezpečný i v pozdějším věku. Tato sportovní disciplína vznikla spojením běhu na lyžích a chůze do kopce. Cyklistika přináší do života nejen tolik potřebný pohyb. Ale je to způsob, jak smysluplně trávit čas se svoji rodinou. Či přáteli. Nejenže se na kolech dostanete do míst, která si naplánujte navštívit. Ale jako bonus využijete chvíle, kdy se společně občerstvíte ve stáncích na stezce a proberete život.

Plavání

Z té veselejší stránky. Stejně příznivě na spokojený život působí i týmové sporty. V mládí to je fotbal, hokej či tenis. Ve starším věku je optimální aktivitou badminton. Ten se dá provozovat ve sportovním centru a hřišti. Zahrát si jak s rodinou, tak kamarády, můžete i v zahradě. Stačí k tomu větší zatravněná plocha se síti nataženou uprostřed. Příznivé účinky na klouby a svaly má plavání. U této aktivity platí staré moudro, že co se v mládí naučíš, ve stáří jako bys našel. Čím dříve začneme plavat, tím větší naději v životě máme, že nebudeme mít tolik problémů s pohybem v důchodovém věku. Plavání formuje celé tělo a u toho ještě poskytuje neskutečnou relaxaci. Hlavní výhodou je i fakt, že u této činnosti si tempo a styl určuje každý sám. Podle svých možností a schopností. Ať už si vyberete jakoukoliv aktivitu, u které procvičíte celé tělo, určitě si vylepšíte svůj životní styl až do pozdního stáří. A to určitě stojí zato.