Pouzdra na telefon: Podle jakých parametrů vybírat?

Na první pohled by se mohlo zdát, že vybrat obal na mobilní telefon nebude nic těžkého, jenže zdání může klamat. Ještě nedávno jsme mohli v obchodech narazit na pouzdra v konfekčních velikostech. Telefony totiž byly daleko robustnější než je tomu nyní a navíc nějaký ten milimetr v pouzdře jste ani nepostřehli. Focení telefonem

První řady telefonů byli zkrátka úplně jiná liga než ty dnešní. I při větším pádu to telefon často schytal pouze s malými oděrkami. Jenže moderní smartphony s hliníkovým nebo skleněným tělem by takový pád v dnešní době určitě nevydržely. Dnešní pouzdra na telefon by ho měly chránit nejenom proti poškrábání a drobným oděrkám, ale také při pádu. V takovém případě často dojde k menším či větším vlásečnicím na obrazovce telefonu. Pokud jste majitelem dražšího telefonu, může se výměna takové obrazovky vyšplhat až k desetitisícům korun. Vybrat ten správný obal na telefon je proto opravdu nutné!

Flipová pouzdra
Dáváte přednost krytům na telefon nebo si raději ujíždíte na flipovým pouzdrech? Prodávají se většinou v univerzální velikosti podle úhlopříčky telefonu. Liší se pouze zpracování uchycení, kdy telefon buď přilepíte, nebo nacvaknete. Flipová pouzdra ve většině případů není na zadní straně výřez pro fotoaparát, jelikož ho má každý telefon umístěn maličko jinak. Nacvakávací verze obalu už je ve většině případů vyrobena přímo na určitý typ telefonu, zde proto je pro čočku fotoaparátu výřez už připravený.
Zastaralý model
Plastové kryty
Druhou možností jsou plastové kryty na telefon. Jedním z takových je i huawei y6 prime 2018 kryt Módní mobil, který představuje to nejlepší, co může v současnosti trh s mobilními telefony nabídnout. Některé kryty mají i tu výhodu, že jsou opatřeny gumou, díky které vám telefon nebude klouzat z ruky. Dávejte si však pozor na kvalitu, u některých modelů se může postupem času guma odlepovat.