Jak si vybrat robotický vysavač

Každý bude mít na robota jiné požadavky, proto jej vybírejte podle svých potřeb.
 
Na trhu je mnoho druhů robotických vysavačů a liší se v mnoha technických a funkčních parametrech.
 
Důležité před nákupem vysavače je, ujasnit si, pro jaký účel robotický vysavač koupit.
 Domácí mazlíček
Existují totiž speciálně určené vysavače pro chovatele domácích chlupatých mazlíčků, ty bývají vybaveny větší sběrací nádobou.
 
Je rovněž nutné před nákupem změřit výšku sedačky, jelikož právě tyto místa bývají pro robotický vysavač oříšek. Ne všechny druhy těchto pomocníků zvládnout projet pod takto nízkým prostorem.
 
Důležitým ukazatelem je doba, po kterou vysavač zvládne úklid a zároveň jak velký prostor dokáže vyčistit.
Robotický vysavač některých značek se může po dokončení úklidu sám vrátit do nabíjecí stanice, jiné se mohou i v průběhu úklidu velkých místností dojet během práce samy nabít a po ukončení nabíjení znovu pokračovat v úklidu. Jiné vysavače se při dokončení úklidu pouze zastaví na místě, kde byl úklid dokončen, případně, pokud se jim vybije baterie, zůstanou rovněž stát.
Robotický vysavač
 
Vysavače se liší i hlučností, takže pokud máte doma malé dítě, nebo mazlíčky, kteří nemají v lásce zvuk spotřebičů, poohlédněte se po vysavači s nižšími decibely.
 
Novinkou loňského roku jsou vysavače 2v1 s funkcí mopu, které lze použít na klasické vysávání i na vytírání.    
 
Máte alergii a potřebujete kvalitní filtraci?  Pak vybírejte vysavač podle typu filtrace, kterou si můžete zvolit jako HEPA filtr, mikrofiltr nebo vodní filtraci.
 
U některých modelů robotických vysavačů najdeme speciální funkce, jako je přizpůsobení se různým druhům povrchů. Některé vysavače zas postupují systematicky a při úklidu více místností uklidí nejdřív jednu místnost a po jejím dokončení pokračují v čistění další místnosti.  Společnou funkcí všech robotických vysavačů je senzor proti pádu ze schodů.