Bavte se!

Zábava patří k životu již od nepaměti. Patří neodmyslitelně k volnému času. Lidé zábavu vyhledávají v každé volné chvíli. Než se začnete bavit, je třeba se zamyslet, zda není vaše zábava zdraví škodlivá či jinak problémová.

Bavte se s rodinou

Jak se efektivně bavit

Hledáme vždy takový typ činnosti, který nás bude bavit a zajímat delší dobu. Neznamená to ale, že byste neměli zkoušet nové druhy zábavy. Vaše volnočasová činnost určená k odreagování by měla být co nejpestřejší, abyste neupadli do stereotypu.
Používejte chrániče

Je třeba dát pozor na zdraví

Když se jdete bavit, je třeba dbát o vaše zdraví. Je třeba se zamyslet, jestli je vaše volnočasová aktivita vhodná právě pro vás. U provozování adrenalinových sportů je vždy dobré se pojistit a hlavně provozovat tyto sporty pod dohledem osoby, která je v tomto oboru zkušená. Riziko ohrožení vašeho zdraví není jen u adrenalinových sportů. Ať jde o jakoukoli zábavu, měli byste používat bezpečnostní pomůcky, které jsou pro danou činnost adekvátní. Také byste měli vědět, zda nepožíváte nějaké ze zdraví škodlivých látek v nápojích nebo jídle. Jedná se hlavně o drogy, tabákové výrobky a alkohol.

Kdy je vhodný čas na zábavu

Než se jdete bavit, je třeba si uvědomit, jestli máte hotové všechny povinnosti. Je skvělé když vás baví práce, kterou děláte, ale i tak je třeba se občas odreagovat. Bavit se můžete nejen sami, ale i s rodinou a přáteli. Když máte volno, zkuste nemyslet jen na své štěstí, ale i na štěstí a spokojenost ostatních ve vašem okolí.

Na co si dát pozor

Každá činnost, ať nudná nebo zajímavá, se může stát vaší přítěží. Měli byste dávat pozor, jestli do své zábavy neinvestujete příliš mnoho peněz. Taky je důležité, abyste nevěnovali jakékoli zábavě čas na úkor důležitějších věcí, jako je například vaše práce nebo rodina. Také byste se neměli stát na své zábavě závislí, protože by vám to mohlo nepěkně zkomplikovat život. Měli byste také vzít na vědomí, jestli svojí zábavou nepoškozujete něco či někoho ve vašem okol