Neodbývejte nákup obuvi pro vaše děti

Pro své děti chceme obvykle to nejlepší, a tak by to mělo být i v otázce oblékání a hlavně obuvi. Tak jako my, i naši potomci jsou celý den na nohou, a na rozdíl od nás, dospělých, se jim noha stále vyvíjí. Proto je třeba věnovat velkou pozornost tomu, jaké boty dítě nosí.
boty pro děti
 
 Hlavní zásady výběru dětských bot:
 
–            kupujte vždy vhodný typ bot pro konkrétní využití-(vycházkové, sportovní, volnočasové, společenské a domácí).
 
–            Nakupujte s malým předstihem a ne až ve chvíli, kdy vás dítě upozorní, že ho tlačí boty. Tehdy už obvykle situace malých bot trvá minimálně měsíc i déle, než si ji dítě plně uvědomí. 
 
–            Nejvhodnějším materiálem je přirozeně měkká a vzdušná přírodní useň, ale u sportovní, nebo domácí obuvi, to popřípadě může být i kombinace textilu, či syntetiky. Věnujte pozornost i kvalitním podešvím, které mají tlumící funkce, zejména u sportovní a volnočasové obuvi.
 
–            U menších dětí předškolního věku volte obuv kotníčkovou, zpevňující nohu, která je navíc opatřena suchým zipem. Ten usnadní jejich zápas s jinak neposednými tkaničkami.
Školáci už naopak tkaničky přímo vyžadují, a to v různých zajímavých provedeních.
kokršpaněl mezi dětmi
 
–            V nové botě by měl být vždy asi jeden centimetr prostoru před palcem, což se ale mnohdy u malých dětí nedaří změřit. Proto zkuste vyndat z boty stélku, (pokud je volná) a přesvědčit se pohledem, zda je zmiňovaný centimetr před prsty volný. Věnujte pozornost i šířce a tvaru. U výběru dětských bot se nedoporučuje příliš ostrá, ale naopak kulatá špička, která zajišťuje dostatek pohodlí prstům. Boty měříme vždy ve stoje a necháme v nich dítě projít, abychom se přesvědčili, zda jim nekloužou z paty.
 
Velkou roli v nákupu hraje i hmotnost, způsob zpracování a barevnost, kterou ocení jistě           starší děti. Vyžadujte, aby si potomek měnil obuv podle situace, potřeb a zájmů, které         vykonává. Jen tak se jeho nohy budou vyvíjet správně.