Vyhněte se zbytečným konfliktům v partnerství kvůli hygieně

Hygienické návyky většiny mužů jsou bohužel v rozporu nejen s dobrými mravy, ale i se základními zdravotními zásadami. Stačí přitom jen vzájemné porozumění, trocha snahy z obou stran o vzájemnou toleranci, komunikace a především dostatek trpělivosti. Většinu zlozvyků si odnášíme z rodinného prostředí, kdy výchovné metody nebyly dostatečně účinné, a kde nebyla k dispozici vhodná motivace. Na co bychom si měli my chlapi dát pozor, abychom nesklízeli nelichotivé přezdívky ve stylu vepříků?
Záchodové prkénko – tolik zbytečných konfliktů vzniká kvůli toaletě. Přitom stačí zvednout prkénko a pokaždé keramickou mísu po sobě očistit. Není to nic namáhavého a nepotřebujete být zrovna svalovcem, abyste to zvládli. Pánské a dámské toalety u zaměstnavatele poměrně bezpečně od sebe rozeznáte, tak proč to nezměnit i tam?
bordel v bytě
Zanedbané ruce – zanedbaný zevnějšek jistě žádnou ženu neosloví. Mnozí muži ve snaze upoutat pozornost se sice šlechtí před zrcadlem, upravují účes, holí se, zastřihávají vousy, dokonce sáhnou i po kosmetických přípravcích, ale velmi často zanedbávají své ruce. Ženy se přitom intuitivně na ruce dívají hned po pohledu do tváře a po zjištění souměrnosti postavy. Pěkný chlap se sportovní postavou, ovšem se špínou na prstech, se suchou a popraskanou kůží nebo dokonce špinavými či okousanými nehty rozhodně dobrý dojem neudělá.
pánská toaleta
Poházené oblečení a spodní prádlo – každý psycholog vám sdělí, že chaos v domácnosti nebo na pracovišti je vizitkou psychické poruchy. Týká se to i přístupu k osobním věcem a k jejich úklidu. Pokud nejsou na svých místech, jejich majitel o nich nemá přehled, nebo budí dojem nepořádku, je to vždy důvodem k zamyšlení nad svým vlastním životem. U mužů se to projevuje zejména odhazovanými svršky. Tento zlozvyk je bohužel stále velmi častý a není divu, že je zbytečným zdrojem konfliktů mezi partnery.