Lákavá adrenalinová zábava s názvem zorbing

Každý z nás vyhledává ve svém životě zábavu. Někdo tu klidnější, jako například četba, jízda na kole nebo posezení s kamarády v restauraci. Jiní naopak dávají přednost akční zábavě. Patří sem seskok padákem, bungee jumping nebo třeba zážitková jízda sportovním autem. Jste fanoušek adrenalinové zábavy a hledáte inspiraci na nějakou, kterou jste ještě nevyzkoušeli? A co říkáte na zorbing? Slyšeli jste už o něm?

dvě zorbingové koule

Pokud ne, tak v následujících řádkách se o něm můžete dozvědět více. Zorbing, neboli zorbování či sphereing je druh rekreační adrenalinové zábavy, při které potřebujete jednu jedinou věc a to je zorb, což je nafouknutá plastová koule. V této kouli je umístěna ještě jedna koule, menší a je upevněna mnoha lanky. Hmotnost koule je asi 90 kilogramů a v průměru měří 3,2 metrů. Do vnitřní malé koule se vejdou maximálně tři lidé. Lidé, kteří provozují tento druh zábavy se nazývají zorbonauti. A jaký je vlastně princip zorbingu? To je jednoduché. Prostě vlést do zorbu a neřízeně se kutálet ze svahu dolů. Už jen z té představy srší adrenalin. Svah nebývá delší než 200 metrů a ideální sklon je okolo 20 stupňů. Nafouknutá plastová koule takto dosáhne rychlosti až 50 km/h. A co zastavení? Nemusíte se obávat! Jsou dvě možnosti. Je buď samovolné dole pod svahem a nebo zachycením v ochranné síti. Za zorbingem nemusíte daleko. Provozuje se i v České republice. Zajímá Vás otázka bezpečnosti?

člověk v zorbu

Obávat se nemusíte u osvědčených provozovatelů, kteří mají zajištěný kvalitní servis a věnují velkou péči odpovídající přípravě. Při dodržení všech pravidel je to obrovská zábava! Věnujte kousek svého času pro pečlivý výběr místa, kde se chcete zorbingu zúčastnit. 
Zaujala Vás tato činnost? Je to velice lákavé, zábavné a je v tom i jistý způsob odreagování se od všedních dnů. Tak jdete do toho?