Naše politika

Zajímáte se o politiku? Pokud ano, tak se jistě vyznáte taky v politických názorech a taky různých skupinách, kdy se vyskytují v politice nebo jsou i další politické strany či hlavy státu, které by stály za zmínku. Já se velice zajímám o politiku, ale nikdy předtím mě politika nebavila a nezajímala mě, to všechno začalo, asi když mi bylo šestnáct nebo sedmnáct let. Byly nějaké volby, už si nevzpomínám, jaké přesně. Jenomže mě ta politika opravdu tak hodně zaujala, že jsem se potom s babičkou a s dědečkem často koukala na různé pořady, kde vystupovali politici a vedli různé rozhovory nebo dialogy. Musím uznat, že to bylo docela zajímavé.

Politika není jenom veselá.

A později, když jsem se za rok a půl už více vyznala v politice, tak jsem potom měla už taky své vlastní názory, které prý někdy podle rodiny byly dost šílené. Abych pravdu řekla, je to opravdu zajímavé a politika je celkově složitá sama o sobě. A někdy jsem opravdu naštvaná, když slyším některé politiky říkat jejich vlastní názory. A sice ano, na druhou stranu chápu a beru na vědomí, že každý občan naší republiky a právo na svůj názor. Tohle je logické a nikomu to neberu. Jenomže všichni víme, že ne všechny názory mohou být správné a dokonalé. A ne každému se líbí jiné a cizí názory. Jenomže každý člověk má svůj názor, a to včetně politika.

Nad politikou někdy i rozum stojí.

Jenomže jistě víme, že když si třeba dva lidé nesednou v tom, jak je mají politické názory, tak z toho potom může vzniknout problém, že se třeba dva lidé pohádají. Protože znám několik případů, kdy to v rodině vůbec neklapalo jenom kvůli tomu, že každý člověk věřil v jinou politickou stranu. Tohle se mi nelíbí a myslím si, že do rodiny nebo do přátelství či do lásky by politika neměla vůbec zasahovat. A pokud už ano, tak by se lidé kvůli politice neměli vůbec hádat anebo se rozeštvat. A jak jste na tom vy a politika? Nebo se o ni raději vůbec nezajímáte? Myslím, že někdy nezájem je lepší.