Všudybyl

Jen těžko najdete na Zemi místo, kam by tento fenomén nedorazil. Je prostě všude. Počínaje každým malým obchůdkem a konče obřím skladem čehokoli. Setkáte se s tím na malém nádraží stejně jako na velkém letišti, doma i v cizině, prostě všude. Ano, je to takový Všudybyl, který vám vleze třeba i do kapsy kalhot. Že je to nesmysl. No, jak myslíte, nebudu se přít. Ale copak to máte v kapsách, ha, to je přece mobil ne? A to nemá s informačních technologií nic společného? Hahahaha, tak to dovolte, abych se posupně zasmál.  

Tak vidíte, malý přístroj v kapse, ale co toho dokáže. Určitě nám udrží v paměti všechny kontakty, a je jedno zda jich máte deset, nebo tisíc. Dnešní telefony již nemají omezenou kapacitu.  

mobil

Potřebujete si rychle něco poznačit? Cokoli? Papír a tužka jsou dávno mrtvé. Zvedněte mobil a rychle namluvte svou poznámku. To je nejrychlejší způsob. Komu to ovšem nevyhovuje, může použít poznámky přímo, a klepat do mobilu ručně. Není však lépe si ji namluvit, a když už tedy musí být psaná, přepsat si ji později v klidu, třeba již na notebooku na velké klávesnici? Ne každý píše rád na tom malém nic v mobilu, kde není pořádně vidět na písmena.  

Mobil je vlastně malý počítač. Zastane funkci budíku, stejně jako časových připomínek. Jen je třeba to umět nastavit. Pokud vám mobil připomene akci zrovna když začíná a vy si medíte doma, asi to nebude jeho chyba, že? 

mobil

Další funkce a možnosti již vypisovat nebudu. Existuje spousta aplikací, které jsou užitečné jen pro někoho. Takže kdo már rád turistiku, stáhne si něco jiného než ten, kdo raději sedí doma a sleduje sportovní přenosy v televizi. Každému, co jeho jest a těmito „mini prográmky“ se užitkovost toho malého přístroje neuvěřitelně zvyšuje. Jste informováni o vašich záležitostech, ale můžete si také přečíst informace z domova i celého světa. A nemusíte kupovat jakékoli noviny.