Tipy na zdravé snídaně

                Přejít na zdravé stravování není tak lehké, jak se zdá. Udělat jídlo tak, aby bylo zdravé a chutné je uměním. Navíc, kde brát pořád nápady, aby nebyla jídla jednotvárná? No, třeba tady! Zde je pár tipů na snídaně, na které se budete už od večera těšit, které Vás zasytí až do oběda na navíc Vám dodají potřebnou energii do hektického dne.

celozrnný chléb s pomazánkou

Řecký jogurt

                Ideální je jogurt bílý s menším obsahem tuku (3,5% tuku je dobrý výběr). Jogurty, které hlásají, že jsou light neberte, protože jsou sice bez tuku, ale obsahují více cukrů, sladidel a různých zahušťovadel. Jogurt můžete ochutit podle fantazie. Například lze použít ovoce, oříšky, med, chia semínka, musli (bez cukru) a spoustu dalších ingrediencí.
snídaně s müsli

Kaše

                Když zvolíte tuto variantu, máte na opravdu dlouhou dobu vystaráno. Kaší je nesčetně druhů. Od rýžové, čírokové, kukuřičné, bulgurové, klasické ovesné, jáhlové po pohankovou. Další obměnou je zdobení. Opět se dá použít vše: oříšky, nakrájené ovoce, semínka, kakao, kokos a třeba i skořice.

Smoothie bowl

                O tomto trendu jste dozajista slyšeli. Je vhodná do horkých letních dnů, protože skvěle osvěží. Jedná se o rozmixované ovoce v libovolné kombinaci s jogurtem nebo třeba náhražkou mléka (kokosové, mandlové, sojové, ovesné,…). Posypat lze čímkoli. Skvělá volba je ovoce, kokosové chipsy, rozmixované oříšky a chia semínka.

Toast s avokádem

                Je skvělým startem do náročného dne. Vhodné je na toast použít celozrnné pečivo, protože je zdravější a více zasytí. Můžete použít buď avokádo nakrájené na proužky a posypané špetkou mořské soli, pepře a chilli, nebo avokádovou pomazánku. Tu připravíte jednoduše. Stačí rozmixovat avokádovou dužinu s citronovou šťávou a česnekem.
vločky v jogurtu

Lívance

                Samozřejmě nemán namysli americké lívance polité hromadou javorového sirupu. Zkusit můžete například veganské, kterých na internetu najdete celou řadu. Osmažit je můžete na kokosovém oleji, který dodá fantastickou chuť.