Stěhování těžkých břemen s profesionály


Budete se v brzké době stěhovat a rádi byste akci rozdělili na dvě části – na stěhování vlastními silami, a s profesionály? Toto je samozřejmě možné, stěhovací firma vám přestěhuje jakékoli vybavení domu či bytu, v různém rozsahu. Je to velmi variabilní služba, stačí se dohodnout a zamluvit termín, případně pozvat zástupce firmy na krátkou osobní informační schůzku. Jak by mohlo takové stěhování bytu v Praze probíhat?

stěhování koberce

Spotřebiče z prázdného bytu – vystěhovali jste celý byt a zbývají vám tu pouze velké domácí spotřebiče, na které nemáte sílu a ani potřebné technické prostředky? Stěhováci přestěhují vše, na co ukážete prstem nebo označíte štítkem.

stěhování bytu

Zbývá už jen rozkládací pohovka, akvárium a starožitná postel – podobný případ může nastat ve chvíli, kdy máte vše vystěhováno, ale v bytě jsou ještě extrémně těžké a neskladné věci, které vyžadují speciální postupy. Kupříkladu jde-li o stěhování rozkládací pohovky, kterou musí nést dva silní chlapi, a kde se stěží uplatní stěhovací popruhy a musí se nést v ruce. Anebo akvárium o objemu 250 litrů, o hmotnosti necelý metrák.

Vše je hotovo, pouze chybí koberec – stěhování dlouhých metrážových koberců vyžaduje taktéž speciální přístup. Koberce se totiž nesmí přehýbat, aby se nevytrhala vlákna, a musí se nést navinuté v roli v jedné lajně. K tomu je pak nutné je různě zvedat a naklápět, a při jejich vyšší hmotnosti je to velmi náročný proces.

Montáž nově zakoupeného nábytku – stěhovací firmy vám mohou sestavit i nový nábytek, který si teprve objednáte, a požadujete jej převézt do nového bytu pouze jako stavebnici v kartonových krabicích. Stěhovací firmy provádí montáže nábytku poměrně běžně, a nezáleží na tom, zda jde o nábytek starší nebo úplně nový. Poradí si i s vestavěnou skříní na míru anebo s kuchyňskou linkou, která se přemísťuje ze stávající kuchyně do nové.