Postel 90 x 200 s úložným prostorem – praktické a estetické řešení


Postele z dřevěného masivu jsou v oblibě stále a pravděpodobně se to nezmění ani v dohledné budoucnosti. Velký zájem je hlavně o lůžka s úložným prostorem.

Úložný prostor

Moderním trendem je zvětšit obytný prostor do maxima a pokud možno se uskromnit v počtu kusů nábytku tak, abychom jej co nejvíce využili. Dříve tomu bylo jinak, ještě v 90. letech se udržoval ve většině domácností status tzv. stěnového fenoménu – obývací stěny zaplněné od země až téměř ke stropu, doplněné televizorem, uzavřenými skříňkami a zásuvkami, případně odděleným prostorem ve formě knihovny a prosklených regálů s porcelánovými servisy.

postele s úložným proostorem

Dnes se snažíme o pravý opak – obývací pokoj si sice zútulnit, ale spíše s květinami a dekoracemi, a většinu předmětů naopak umístit do skříní s úložným prostorem mimo obytné zóny – do chodeb, ke schodišti atd. Součástí tohoto procesu je také rozumný přístup a využití každého čtverečního centimetru v podobě postelí 90 x 200 s úložným prostorem Drevenynabytek-borovicemasiv.cz.

Nepotřebujete ani kalkulačku, abyste na prstech jedné ruky spočítali, jak velkou plochu zabere takové lůžko. Jestliže do těch necelých dvou čtverečních metrů započítáte i výšku prostoru od země, máte poměrně slušný objem, s nímž můžete počítat při ukládání věcí. A co se nejčastěji do úložného prostoru vkládá?

velký poko

Sezonní oděvy – vyplatí se využít velký polyetylenový vak s uzavíracím jezdcem a máte po starostech. Neřešíte ani prach nebo zápach a můžete tu mít pod postelí cokoli, od sportovních potřeb až po sezonní obuv.

Povlečení a lůžkoviny – to je asi nejčastější způsob, co se do úložného prostoru pod lůžkem vkládá. Prostor může být natolik velký, že se sem vejde i náhradní povlečení a sezonní (letní a zimní) chladivé nebo hřejivé přikrývky.

Hračky – uklízení hraček nebaví snad nikoho a tak je nejjednodušší umístit je do úložného boxu, kde nejsou na očích, a kde jejich úklid nezabere mnoho času.