Ochrání dřevěná přístřešek na auto náš vůz dostatečně?


V dnešní době se již stalo standardem, že každá domácnost má alespoň jeden osobní automobil. Často jich je více, avšak jeden je minimum. A to i přes to, že máme velmi dobrou síť veřejné hromadné dopravy. Ne všude je totiž možné ji využít, a tak je vlastní auto rozhodně výhodné, zejména v případech, kdy je nutné naléhavě někam zajet.

Ovšem aby dlouho a spolehlivě fungovalo, musí o něj být také řádně pečováno. To samozřejmě zahrnuje i ochranu před vnějšími vlivy v době, kdy jej nepoužíváme. K tomuto účelu se nejčastěji používá garáž, avšak rozhodně není ani zdaleka jedinou možností.

moderní nový automobil

Svou popularitu si získává také dřevěný přístřešek na auto pergoly-trutnov.cz. Jedná se v podstatě o jednoduchou dřevěnou konstrukci, která je sice zastřešená, avšak jinak otevřená. V tomto se podobá altánu s tím rozdílem, že je poněkud větší a také střecha je plná.

Výhod tento přístup nabízí hned několik. Tou asi nejvýraznější je cena. V porovnání s jinými možnostmi je totiž podstatně levnější, a to i v případě, že si jej necháme postavit od odborníka. Pokud si jej vyrobíme sami, pak se náklady samozřejmě ještě snižují.

typický dřevěný přístřešek

Dalším důvodem, proč si lidé tyto přístřešky pořizují, je také úspora místa a jednoduchost výstavby. Tento totiž dokáže vyrobit každý jen trochu zručný kutil, kdežto postavit například garáž dá rozhodně více práce.

Zde se však musíme ptát, zda skutečně dostatečně ochrání náš vůz. Koneckonců, jedná se o otevřenou stavbu, kterou může volně proudit vítr. Jak velkou ochranu tedy poskytuje?

Záleží samozřejmě na tom, co očekáváme, avšak je pravdou, že například před prudkými změnami teplot, které zažíváme především na jaře a na podzim, příliš ochrany neposkytne. Avšak bohatě stačí například na ochranu před kroupami či novoročním ohňostrojem, které mohou auto poměrně značně poškodit.

Proto je dobré, abychom předem zvážili, co vlastně potřebujeme. Rozhodně je to však možnost, kterou stojí za to zaobírat.