Máme rádi zvířata

Máte doma nějaká zvířata anebo je nemáte rádi? Mnoho lidí totiž nemá rádo zvířata. A já si někdy říkám, proč tomu tak je. A vy se asi ptáte, jak je tohle vůbec možné. Třeba ani vy nikoho neznáte, kdo by neměl rád zvířata. A já musím říct, že je opravdu zvláštní, když někdo opravdu je nemá rád. To já mám zvířata velmi hodně ráda. Se zvířaty jsem vlastně vyrůstala. Nebyl den, abych se nepomazlila s nějakým zvířetem, když jsem byla dítě. Bohužel, ale v dnešní době každý dívá na to, aby to měl doma Stále jako ze škatulky. Například moje první babička.

Zvířata jsou neodolatelná.

Ta žije sice ve městě a v baráku, ale ona by nesnesla doma žádné zvíře. Jednou jsem si s ní dělala i srandu, jestli by doma měla klidně i nějaké rybičky. A ona řekla že v žádném případě, prý by ta voda smrděla v domě. Myslím si, že tohle byla absolutní hloupost. Jenomže já nevím, proč to takhle lidi dělají. Proč to lidi mají, že jim zvířata smrdí. Ano, je logické, že prase nebo krávy smrdět budou, ale to je jiné. Jak se může člověk, tak moc lišit.

Děti mají rády zvířata.

Že někdo úplně má rád zvířata, někdo zase vůbec je nemá rád. A já jsem ráda, že jsem po mé druhé babičce. Ta zvířata naprosto miluje. Doma má na vesnici asi dvacet pět slepic a taky pět koček. A to nepočítám třeba různé králíky anebo morčata. A já si myslím, že ten člověk, který má doma zvířata, tak je na tom lépe. Protože je totiž určitě dokázáno, že zvířata snižují krevní tlak a také zvyšují psychickou pohodu, když se s nimi mazlíme. A já si říkám, že je to asi pravda. Protože kdybych neměla doma dvě kočky, ten bych se asi nervově zhroutila, někdy je to v dnešním světě opravdu na nervy, takže jsem ráda, že mě moje zvířata uklidňují. Navíc si vemte například terapie se zvířaty. Třeba canisterapie nebo hipoterapie. Je to naprosto dokonalá technika pro nemocné lidi, a hlavně pro děti, protože děti milují zvířata automaticky.