Kyselina hyaluronová a kolagen jsou nepostradatelní pomocníci nejen v kosmetice

Lidský organismus nám stále něčím překvapuje, vědecká obec objevuje každý rok nové poznatky, s nimiž se stává lidský život kvalitnější, pokud ovšem s těmi poznatky umíme správně naložit. Jedním z novodobých objevů, přibližně z poloviny dvacátého století, je i kyselina hyaluronová.

Kyselina hyaluronová se stará o to, aby naše pokožka byla stále pevná, bez vrásek, dostatečně hydratovaná a vláčná. Tuto látku nalezneme i v jiných částech těla, nachází se kupříkladu v kloubních pouzdrech a v oční tkáni, v nehtové rohovině i ve vlasové pokrývce. Největší pozornost se věnuje této látce v kosmetickém průmyslu, který mimo jiné řeší předčasné stárnutí pleti, vlasové šediny, vypadávání a odlamování či třepení vlasů a kvalitu nehtů.

péče o pleť

Aplikace kyseliny hyaluronové se může provádět více formami. Můžete ji do těla vpravit pomocí injekcí např. na problematické části pleti, jako jsou hluboké vrásky, anebo ji užívat v mnohem příjemnější formě v tabletách anebo prostřednictvím pleťových masek a denních i nočních krémů.

krém na pokožce

Další důležitou a nepostradatelnou složkou naší pleti, kloubů a další pojivové tkáně, je kolagen. Kyselina hyaluronová a kolagen https://www.orcacollagen.cz/jak-funguje-kolagen/ dnes tvoří páteř kvalitních kosmetických výrobků, péči o pokožku, vlasy a celkový tělesný vzhled, se věnují i muži, neznamená to, že byli zženštilí, ale uvědomují si, že pokožka je také velmi důležitou součástí těla, je to v podstatě orgán, který mimo jiné zajišťuje i udržování tekutiny (vody) v organismu a má velký vliv i na využití vzdušného kyslíku, jinými slovy, pokožka také dýchá.

Hydratovaná a vypnutá kůže nejen, že lépe vypadá, ale pomáhá udržet zdraví našeho těla i bez zásahu lékařů, přispívá ke správné funkci imunitního a lymfatického systému a má významný vliv i na neurologické problémy a také na psychiku. Nemusí se vám to zdát věrohodné, ale kvalita pleti ovlivňuje i trávení a využívání živin z potravy a samozřejmě i detoxikaci (odplavování toxických látek z organismu).