Letní radovánky

Ale asi jen mužská dospělá část rodiny ví, že je třeba se o bazén také starat. Ano, tuhle letní radost musí právě oni také zaplatit. A to nejen penězi, ale také starostmi. A někdy jich bývá hodně.

Ta první se samozřejmě týká vody, která v bazénu je. Bez ní by to pravděpodobně nebylo ono. A proto je třeba ji udržovat neustále čistou. Takže je třeba ji mít pod neustálou kontrolou a každé opomenutí se může vymstít.

Čistá voda

Když se do bazénu voda napouští, nebývá většinou problém, protože ji skoro ve všech případech bereme z vodovodního řadu, kde je voda pitná a tedy i naprosto čistá. Jenže čas ji začne znečišťovat. Tedy, ne čas sám, ale různé drobnosti. Mimo nás samotných je to drobný prach, který přinese vítr, další tam napadá jen tak a dostanou se tam i jiné nečistoty. Zde nastupuje svou práci filtr, a to buďto tak zvaný kartušový, nebo kvalitnější pískový. Jistě znáte. Ale většina členů rodiny vidí jen filtr, ne ty starosti kolem. K němu musí být například nějak přivedena elektrika, a to naprosto bezpečně, ale také hadice, přes které voda prochází. Ta je totiž v koloběhu, pokud se filtrace zapne.

Časem se může stát, že dojde k poškození těchto hadic a problém je na světě. Je nutno jej řešit co nejrychleji, protože pak by byla voda v bazénu znehodnocena a nebyla by ke koupání.

Hadice k bazénové filtraci dostanete koupit ve specializovaném obchodě a také na webu, kde se dostanete kliknutím na modrý text v tomto článku.

Pes v bazénku

Zde si pak můžete volit to, co potřebujete a na výběr je zde toho opravdu spousta. Není třeba se obávat, že byste si nevybrali, nebo že by něco neměli. Ostatně, pokud to něco nemůžete najít, klidně kontaktujte přímo prodejce a bude vám zcela jistě pomoženo a také uděleny potřebné případné pokyny.

Pak již jen stačí zboží objednat a počkat až zboží dorazí. Ostatně, raději objednávejte s předstihem, abyste případné staré hadice mohli ihned vyměnit.