Je Dailymotion konkurencí pro YouTube?

Co to vůbec Dailymotion je? Jedná se o platformu, která svým konceptem připomíná tolik známé YouTube. Byla založena v Paříži a jedná se tedy o francouzskou platformu, která slouží k tomu, aby se na ni sdíleli videa od různých uživatelů. Vznikla v roce 2005 a momentálně je k dispozici v 149 zemích, včetně České republiky. Dále je k dispozici například v Rakousku, Řecku, Thajsku, Jižní Koreji, Spojených státech amerických nebo Španělsku.

kamera

Dailymotion neslouží pouze pro sdílení videí, ale také pro jejich streamování. Najdete tu videa na širokou škálu témat, jako je třeba hudba, počítačové hry, politika, humor a mnoho dalších.

Jak je to ale se srovnáním Dailymotion oproti YouTube? Pokud něco nahráváte na internet, přirozeně chcete, ve většině případů, aby vaše videa měly co největší shlédnutí. To se vám pravděpodobně podaří více na YouTube, jelikož ten má v průměru asi miliardu unikátních návštěv za měsíc, zatím co u Dailymotion je to jen něco přes sto miliónů.

Pro někoho může být také nevýhodou jistý limit, který se týče nahrávání videí na tuto platformu. Můžete nahrát video, které má maximálně 2 GB a maximálně 60 minut. U YouTube žádné limity nejsou. Pro běžného uživatele samozřejmě nebudou tyto limity problém, ale pro ty, kteří tvoří kvalitní obsah, co má i přes hodinu a s vysokou kvalitou obrazu, čímž se zvětší velikost souboru, mohou mít s tímto omezením problém.

video

Výhodou je, že z obou platforem si zdarma můžete stáhnout videa, pokud budete chtít. U Dailymotion použijte Dailymotion video downloader.

Obě platformy mají určitě svým uživatelům co nabídnout. Pokud jste běžný uživatel, co si chce jenom prohlédnout videa, určitě prozkoumejte obě platformy a uvidíte, který obsah vás více zaujme. Pro tvůrce je ale asi přece jenom příjemnější prostředí na YouTube, nehledě na to, že vysoká návštěvnost jim usnadní začátek.