Bezpečná dovolená

Na dovolenou se těšíme snad všichni. Poté co nám skončí studentská léta a musíme se zařadit do pracovního procesu končí jedno bezstarostné období našeho života. Přijdeme tak o veškeré prázdniny a volno mezi studiem. To může být pro nás bolestivé. Poté co začneme navštěvovat zaměstnání jsou pro nás prázdniny pouze zašlou vzpomínkou. V práci získáme čtyři až pět týdnů dovolené maximálně. Tu si navíc nemůžeme vždy vybrat podle libosti a musíme tak pečlivě volit, kdy budeme mít volno a kdy nikoliv.

úraz hlavy

Volno je pro nás jistou motivací. Samozřejmě také v práci dostáváme plat, ale ten je pouze hmotnou odměnou naší vynaložené práce. Mnohem větším stimulem je pro nás dovolená, která podporuje psychickou stránku naší svobody. Proto se k ní často upínáme a nepříjemné období v práci se snažíme překonat vidinou odpočinku a částečné svobody. Vždyť svoboda je pro nás to nejdůležitější, ale ne všichni s ní umíme vhodně nakládat.

Pokud se tedy rozhodneme vybrat si dovolenou často vyrážíme do různých destinací. Někteří z nás holdují spíše moři, kde si touží odpočinout, zrelaxovat, případně vyléčit kožní onemocnění, na které má také moře blahodárné účinky. Jiní zase radši vyrazí do hor, které jsou mnohem vyšší než ty tuzemské a rádi si dají do těla.

Ať se rozhodneme, jakkoliv v každém případě nám hrozí určité riziko. Tedy šance, že se stane něco negativního nebo námi vnímaného jako nepříjemnou věc. Můžeme bydlet v sebevíc bezpečnější destinaci, ale při dnešních politických situacích a nepokojích si nemůžeme být nikde jistí. Když se však rozhodneme odjet do hor davy lidí čekat nemůžeme. Spíše se musíme vyvarovat vzniku zranění.
cestovní batoh

Za tímto účelem slouží pojištění. To nám sice nepomůže zabránit vzniku úrazu, ale aspoň poskytne finanční náhradu za vzniklé škody. Ta samozřejmě absolutně nemůže vyvážit lidské zdraví, ale aspoň nám pomůže případné obtíže přežít co nejkomfortnější cestou. Nejdůležitější je, že ať jedem kamkoliv nesmíme v žádném případě zapomenout na pojištění.