Změny, které vám prospějí!


Udělejte ve svém životě změny, které vám prospějí. A které to třeba mohou být? Inspirujte se naším seznamem a postupně tyto novoty zavádějte. 

1) místo černé kávy zelený čaj

Černá káva dehydratuje organismus, dráždí žaludek a po rychlém nástupu energie, následuje pro tělo nepříjemný pokles. Chápeme, že vůni kávy se nic nevyrovná, ale občas ji zkuste vyměnit za zelený čaj. Zelený čaj obsahuje třísloviny, které pomohou s trávením. Antioxidanty zase detoxikují organismus a ničí bakterie v ústech.

čaj

2) místo koukání do telefonu, kniha

Toto předsevzetí se týká nejvíce večera, kdy se nedoporučuje koukat do elektronických zařízení vyzařující modré světlo. Místo rolování sociálními sítěmi, si k ruce raději vezměte zajímavou knihu. Čtení knih podporuje fantazii, rozšiřuje slovní zásobu a posiluje kondici mozku.

3) místo auta a MHD, choďte pěšky

Každý pohyb se počítá. A tak občas nechte auto doma a vyrazte na nákup pěšky. Nespěchejte a kochejte se okolím. Věděli jste, že denně byste měli ujít kolem 10 000 kroků. Při cestě z práce vystupte o zastávku dříve a dojděte domů pěšky.

úklid

4) místo slaných brambůrků k televizi sezobněte hrst ořechů

Ořechy jsou sice tučné, na druhou stranu jsou to super potraviny. Denně si tak vychutnejte hrst kešu, mandlí nebo para ořechů. Udržíte si tak pružné cévy, podpoříte srdce a zlepšíte stav pokožky a vlasů. Výborné jsou také pistácie, makadamové ořechy, lískové a vlašské. Nejlépe nesolené, nepražené a v přírodní podobě.

5) místo chaosu organizovaný pořádek

Domovu vládne chaos a spousta nepotřebných věcí. Jakmile domů přinesete novou věc, jednu starou, kterou už nepoužíváte nebo vám neslouží, vyhoďte či pošlete dál. Čistý domov = čistá mysl. Místo neustálého nakupování nových a nových hadříků, si udělejte brigádu šatní skříně a ponechte v ní jen oblečení, které opravdu nosíte, sedne vám a nemá žmolky.