Vyklízíme byt po bývalém majiteli


Někteří lidé se v životě dostanou do svízelných situací nikoli vlastní vinou, ale cizím zaviněním, které pak musí řešit velmi urgentně, rychle a leckdy i ve stresu. Stává se to například v okamžiku, kdy kupujete byt a jeho bývalý majitel nebo nájemník v něm ponechá většinu vybavení, případně některých osobních věcí, chce-li se jich zbavit. Pouze vám předá jistý obnos jako kompenzaci za komplikace (pokud je slušný), anebo se na vás jednoduše „vykašle“ a chová se jako hrubián.

nepořádek v domě

Ať je to jakkoli, jste rázem postaveni do situace, kdy je nutné byt a sklepní kóje vyklidit. Co teď? Svépomocí na to nemáte dostatek sil ani času a navíc byste někde museli shánět k pronájmu dodávku nebo alespoň přívěsný vozík, a postupně vše vyváželi neznámo kam. A chcete-li harampádí odvézt za město do polí a založit černou skládku, před tím vás důrazně varujeme, neboť pokud vás někdo vyfotí či nafilmuje, anebo se zpětně prokáže původ předmětů a přijde se na vás jako na pachatele, budete muset zaplatit tučnou pokutu. A nestojí to ani za tu nehoráznou ostudu.

metařské koště

Nechte to raději na profesionálech

Veškeré starosti s vyklizením prostor na sebe může vzít profesionální firma vyklízení bytů v Praze. Nemusíte řešit v podstatě vůbec nic, a pokud vám poskytl bývalý majitel bytu finanční kompenzaci, v zásadě vás nemusí trápit sni neočekávaná platba navíc. Pouze předáte od bytu a sklepních kójí klíče a postaráte se o to, aby bylo kam složit nákladní bikran či zaparkovat nákladní automobil. Možná by bylo vhodné ještě před tím, než firma dorazí na místo, poohlédnout se v daném prostoru a zjistit, zda tu není něco, co by stálo za zachování. Někdy tu mohou být předměty, co užijete na chatě nebo co by se někomu hodily, například některé oblečení, koberce, nábytek, co lze zrenovovat do retro stylu, garnýže, svítidla atp.