Vánoční světýlka

Nic nedotvoří atmosféru Vánoc jako veselá světýlka zdobící dům, jeho okolí, okna či samotný stromeček. Vždyť právě s první výzdobou začíná ten sváteční pocit lásky a pohody. Jaké jsou tedy možnosti tohoto světelného zkrášlování?

světelná iluze stromku

Základní rozdělení by se dalo provést na vnitřní a venkovní osvětlení. Druhé jmenované jsou uzpůsobené rozmarům počasí a hravě si tak poradí se sněhem, deštěm i mrazem. K sehnání jsou řetězy, kterými lze ozdobit zábradlí, okna, střechy a jejich okraje, ale i stromy před domem. Velmi působivě vypadají rampouchy, jejichž světelný efekt vytvoří dojem jakoby stékající kapky. Patří sem také dekorace, kde se fantazii meze opravdu nekladou. Od různých postaviček – sobi, Santa Klaus, sněhuláci, medvědi a další – po nejrůznější věci (dárečky, hvězdičky, světelné závěsy, …).

Vnitřní je zaměřeno především na stromeček, který lze ozdobit řetězy či svíčkami. Samozřejmě i tady najdeme spoustu dekorací – postaviček i věcí. Zvláštní kategorií tady jsou svícny, které nahrazují klasickou variantu bez hrozby požáru.

Kromě klasického je k sehnání modernější LED osvětlení, které je mnohem úspornější. Na rozdíl od toho klasického nehřeje. Koupit se dají řetězy, dekorace a vlastně vše, co nabízí klasika. Z těch více neobyčejných jmenujme dekorativní projektory. Ty mohou promítat různé barvy, ale také iluze. Oblíbené jsou například sněhové vločky. Toto kouzlo je možné použít venku i vevnitř.
vánoční osvětlení ulice

Další specifickou kategorií, jež stojí za zmínku, jsou vánoční stromky do zásuvky. Mají na sobě zabudovaná světýlka, která se podobně jako řetěz zapojí do zásuvky (popřípadě fungují na baterky) a vykouzlí krásně barevný efekt.

Na závěr chybí už jen dodat, že všechny tyto modely jsou k sehnání v různých barevných škálách. Mohou vydávat pouze jednu barvu, ale také kombinaci dvou i více. Mohou blikat nebo svítit konstantně. Záleží pouze na preferencích každého.