Tipy, které vám pomohou se zdravějším životním stylem

Říká se, že nejtěžší ze všeho je začít s něčím novým. Později se však snoubí naše úsilí s cílevědomostí a jde to samo. Prvních několik týdnů však bývá pro mnohé kritické a není se tak čemu divit, že právě v tomto období řada lidí své snažení nakonec vzdá. Jakmile se jednou rozhodnete kompletně přeměnit svůj životní styl, jistě to nebude jednoduchý krok. Bude to však rozhodně krok dopředu za vaší lepší psychickou i fyzickou pohodou, sebevědomím, zdraví a kráse. Řada z nás si některé věci zbytečně idealizuje, nebo jinak, dělá si je ještě těžší, než ve skutečnosti jsou. Zdravá strava je o disciplíně, se kterou ne každý dokáže být v symbióze. Pojďme se společně podívat na tipy a triky, které pomohly na cestě ke zdravějšímu životnímu stylu mnoho lidí před vámi a pomohou i vám.

počítání kalorií

Konzumace potravin pod kontrolou

Mnoho lidí si vůbec neuvědomuje, že se nesprávně a hlavně nezdravě stravuje. V takovém případě často chybí sebereflexe, která je však skvělým motorem pro změnu. Není proto čas na hrdinství, mějte při ruce tužku a papír a celý týden si poctivě zaznamenávejte všechno, co za den zkonzumujete a vypijete. Možná budete na konci nemile překvapeni, jak svému tělu vlastně ubližujete. Pokud vám zdravá strava není cizí, jistě záhy poznáte, co je ve vašem jídelníčku špatně, případně může pomoci nutriční specialista.

úbytek váhy

Zpracované potraviny v našem jídelníčku nemají místo

Průmyslově zpracované potraviny jsou to nejhorší, s čím se naše tělo musí vypořádat. Pravidla zdravé výživy jsou přitom velice jednoduché, není potřeba být odborníkem v oblasti výživy, abychom nepoznali, co je špatně! Zdravé tělo potřebuje dostatek kvalitních potravin. Sladkosti se dají snadno nahradit sušeným nebo čerstvým ovocem. Smažené pochutiny ořechy nebo semínky, které navíc obsahují vysokou porci bílkovin a zdravých tuků. Co třeba vyzkoušet para ořechy, pistácie nebo mandle? Ty chutnají každému a navíc mandle cena je velice výhodná.