S čím si poradí vločkovač do bazénu

Vločkovač do bazénu je přípravek, jehož důležitost si někteří lidé neuvědomují. Mají za to, že péče o čistotu vody v bazénu staví na filtračním zařízení a na chemických přípravcích pro likvidaci patogenů. Filtrace však nedokáže být stoprocentní, nezachytí všechny nečistoty. Některé spadnou na dno a jiné, velmi drobné substance, vytvoří zákal, který úspěšně prochází skrze filtrační médium.

venkovní bazén

Vločkovač si poradí s každým zákalem z odumřelých vodních řas nebo velmi jemných prachových částic, které se do vody dostávají z ovzduší, nebo je tam přineseme na pokožce zvenčí. Jeho funkce spočívá v tvorbě větších částic – shluků, které připomínají drobné vločky, a ty se pak již ve filtraci zachytí, případně spadnou na dno, odkud je vysaje bazénový vysavač. Velmi důležité je dodržet doporučené dávkování, které uvádí výrobci na přiloženém obalu nebo příbalovém letáku.

kočka u bazénu

Dodržujte správné dávkování

Když vám výživový poradce sdělí, abyste zařadili do své stravy více luštěnin a ořechů, měli byste znát tu správnou míru, abyste se jimi nepřejídali. Jsou to sice velmi zdravé potraviny, ale příliš mnoho ořechů může vést k ukládání podkožního tuku (když se málo pohybujete) a příliš mnoho bílkovin v luštěninách, které jsou jejich vydatným zdrojem, zas přetěžuje trávicí trakt, zejména žaludek, dvanácterník, játra a ledviny.

Něco podobného platí i pro vločkovač do bazénu. Jestliže to s dávkováním přeženete, vytvoří se ve vodě velmi jemný smetanový zákal, který situaci ještě více zhorší. Je to dáno tím, že přípravek nemá s čím reagovat. Naštěstí existuje rychlá pomoc – stačí do vody „paradoxně“ nasypat další nečistoty, např. smíchaný cement s vápnem, tím začne opět vločkovač s nimi reagovat a shlukovat je do větších vloček, které se usadí na dně. Velkou chybou by bylo zpanikařit a vypustit z nádrže vodu, přebytek vločkovače totiž vytváří jemný povlak na stěnách, kterého není tak snadné se zbavit.