Které bylinky jsou účinné proti depresi?

Deprese, stavy úzkosti, psychické vypětí či poruchy spánku v dnešní době má mnoho populace lidí, především té západní. Občas slýcháme „ Jsem unavený a mám depresi“, někdy se opravdu o depresi jednat nemusí, ale někdy váš splín nebo smutek může naznačovat depresi.
Deprese, stav úzkosti či stres je chronické onemocnění, které byste měli nejčastěji řešit s odborníkem. Nicméně na toto onemocnění existují bylinky, které vám mohou povznést náladu, zažehnat splín či smutek nebo pomoct s nepříjemnými životními situacemi. Bylinky jsou jen část, která vám může pomoct s problémy, které máte, ale vždy je vhodné kontaktovat odborníka.deprese u člověka
Meduňka lékařská
Meduňka dokáže zbavit organismus od křečí a napětí a to jak po fyzické tak i psychické stránce. Tato bylinka zklidňuje pocit úzkosti, zlepšuje spánek a je dobrý na nervy. Meduňka se dá použít jako čerstvá do pití nebo i jako sušená na čaj. Její chuť a vůně je podobná citrónu a proto vás krásně osvěží.
Heřmánek lékařský
Je jeden z nejznámějších bylinek a využívá se jak v lékařství, tak i v kosmetice. Má dobré účinky na tělo, tak i na duši. Jestliže na sobě pociťujete stavy úzkosti, neklidu či jste nervózní, udělejte si heřmánkový čaj. Výhodou je, že heřmánkový čaj můžou i děti od kojeneckého věku, takže pokud máte doma plačící miminko, uvařte mu heřmánkový čaj.třezalka tečkovaná
Třezalka tečkovaná
Jedná se o bylinku, která je dlouhá a dorůstá až do jednoho metru, má drobné žluté kvítky a je velmi blahodárná pro lidský organismus. Tato bylinka má protizánětlivé účinky, tak i dále je vhodná proti depresím, stavům úzkosti, stresu či proti problémům s nespavostí. Někdy tyto všechny stavy způsobí žaludeční neurózu a na ní je právě třezalka vhodná. Třezalka tečkovaná právě působí celkově zklidňujícím účinkem na náš organismus.
Když si uděláte čaj ze jmenovaných bylinek, udělejte si po vypití pěknou procházku.  Ta vám pomůže k tomu, aby vám též bylo lépe.