Kam s milovaným mazlíčkem?

Vybrali jste si dovolenou snů, ale tentokrát nemůže jet váš mazlíček s vámi? Je jedno, jestli se jedná o kočku, psa, morče, nebo o pakobylky, žádný z nich nemůže zůstat doma sám a bez dohledu. Vždy je potřeba, aby vašeho mazlíčka někdo nakrmil, doplnil vodu a pokud je třeba vzal ho i na procházku. U některých zvířecích kamarádů je to jednoduché, nepotřebují extra péči ani pozornost. Stačí se tak s někým domluvit, aby během doby vaší dovolené zašel zkontrolovat, zda je všechno v pořádku a zaopatřil nezbytné potřeby vašeho mazlíčka.

Pokud jde o psy nebo kočky, je taková péče poněkud složitější. Pokud je mazlíček zvyklý na vše přátele nebo rodinu, může také odjet na „dovolenou“ právě k nim. Nebo jeho dočasní pečovatelé mohou strávit malou „dovolenou“ u vás doma a dělat chlupáčovi společnost. To vše záleží na nátuře a zvycích vašeho zvířecího kamaráda. Někteří snáší změny lépe, někteří hůře.

nohy v houpací síti

Ale co dělat, pokud nemáte k dispozici důvěryhodnou osobu ve svém okolí, která by se dokázala postarat? Někdo takový ve vašem okolí jistě existuje, jen o tom možná ještě nevíte. Stačí chvilka na internetu a uvidíte, že najdete řadu portálů, kde nabízejí své služby různí zvířecí pečovatelé. Možnosti jsou různé, mohou podle potřeby docházet k vám a vašemu mazlíčkovi domů, nebo si ho na potřebnou dobu nastěhovat k sobě. Je vhodné neřešit takovou situaci na poslední chvíli, ale nechat si dostatek času na vzájemné seznámení a sdílení vašich očekávání. Pokud cítíte, že je vše potřeba ošetřit prostřednictvím smlouvy, klidně to udělejte. Nebo se můžete rovnou obrátit na specializovanou agenturu, která takové služby nabízí a její zaměstnanci jsou důkladně proškolení a důvěryhodní.

pes pod dekou

Poslední možností, kterou můžete využít, je zvířecí hotel. Jde o nejnákladnější variantu, vzhledem k tomu, že budete vašeho mazlíčka ubytovávat ve specializovaném zařízení. Na druhou stranu tam však dostane veškerou péči a komfort, který bude potřebovat. Jen to není úplně nejvhodnější varianta pro mazlíčky, kteří špatně snáší změny.

Už máte tento problém vyřešený, nebo vás takové rozhodování teprve čeká? Žádné řešení není špatné, i jako zvířecí rodiče máte právo na dovolenou o samotě.