Do osvětlení můžete zasahovat i Vy

Buďte svému manželovi při ruce, když začne pracovat na elektrických rozvodech! I když je povoláním elektrikář, nikdy nevíte, kam ho napadne umístit světelné zdroje, nebo zásuvky a vypínače asfora! Do takové činnosti můžete mluvit i Vy.
Nakonec Vy v zahradním domku budete právoplatný člen na stejné úrovni jako manžel.

síla moci

Jak vypínače a zásuvky asfora nejlépe umístit?
Než začnete vést dialog o tom, kam přijdou vypínače a kam zásuvky, projděte se několikrát v zahradním domku, jako kdybyste tam už bydleli. Jako kdybyste už vařili, nebo večer seděli u televize. Prostě jako kdybyste prožívali jeden obyčejný den v dokončeném díle. Pohodlí rozsvěcování a zhasínání, nebo zapojování elektrických spotřebičů musí být pohodlné a, tzv. při ruce.

Chozením po domečku nejlépe zjistíte, do jakých míst umístit vypínače asfora. Myslete třeba na to, že se nebudete chodbičkou vracet, abyste zhasínali. Chodbička by se mohla rozsvěcovat a zhasínat na začátku a potom i na konci. Stejně tak by to mohlo být zařízené i v další místnosti, kterou se víceméně prochází.

Totéž platí pro zásuvky, ve kterých bude natrvalo připojeno zařízení, nebo naopak. Do zásuvky se bude občas něco připojovat. Od takového zjištění se zase odvíjí zásuvka asfora s krytem, nebo bez krytu. A také místo, kam by ji měl manžel umístit. Hlavně v kuchyni, ve Vašem království!

Nezapomeňte ani na osvětlení místností.

Ani umístění stropních, nebo bočních světelných zdrojů nenechávejte náhodě. Využijte, např. sloupek v hlavní místnosti k zastínění. Stropní osvětlení by tak připadlo za sloupek. Večer při sledování televize by Vás světlo nerušilo, a přitom by poskytovalo dostatečné množství světla. A kde bude umístěno sezení, to už přece víte. Ono moc variant na tak malý prostor zahradního domku nezbývá. O to to máte jednodušší.

spojit kontinenty

Je to příjemné být už tak daleko s dokončováním zahradního domku, viďte? Nebude to dlouho trvat a uvidíte, jak prozřetelní jste byli při instalaci zásuvek a vypínačů asfora!