Do Los Angeles přímo, nebo s přestupem

Pokud chcete letět do Los Angeles z Prahy, počítejte s přestupem a dobou letu delší než 15 hodin. Přímé lety to zvládnou za 12 hodin a můžete to zkusit třeba z Vídně. Pokud chcete získat letenky los angeles co nejvýhodněji, musíte si je zajistit již několik měsíců před letem.

Po příletu na letiště v Los Angeles se potřebujete dostat do města, k tomu vám poslouží autobus, metro nebo vypůjčený automobil. Nic nenechávejte na náhodě a vůz si zamluvte předem, hlavně v letních měsících je Amerika plná turistů.

la1

Kam určitě v Los Angeles všichni musí zajít

Venice Beach si určitě žádný návštěvník ze země, která nemá moře, nenechá ujít. Pláž je na západě města a svůj název dostala podle Benátek. Podél pláže vede dlouhá promenáda, po které se pohybují turisti a místní cyklisté a bruslaři. Podél pláže je několik sportovišť. Je zde stále hodně lidí a občas můžete potkat i některou z celebrit.

Walt Disney Concert Hall je dechberoucí koncertní hala, kde vystupují filharmonické soubory z celého světa. Lidé sem ale kromě hudby chodí obdivovat i samotnou budovu. Autorem je Frank Gehry, který navrhl i Tančící dům v Praze.

la

Losangelské muzeum má jeden exponát, který jinde neuvidíte. A ten sem láká turisty z celého světa. Jde o raketoplán Endeavour, který má za sebou 25 vesmírných misí a 220 dnů strávených vesmírným cestováním.

Město plné festivalů

Jeden z největších festivalů zažívá město na oslavu čínského nového roku. Stejně impozantní jsou i akce doprovázející předávání filmových cen Oscar. Jde o přehlídky módy, různé akce spojené s filmem a samozřejmě všude hodně hudby a zajímavá vystoupení. Velká sláva je i při oslavách na Chodníku slávy, když se odhaluje nová hvězda. A podívaná je zdarma.

Orange Bowl

Svatostánek sportu, kde se hrálo mistrovství světa ve fotbale v roce 1994 je stále hostem mnoha sportovních událostí. Ještě populárnější je Staples Center, kde hraje domácí basketbalový tým L. A. Lakers a L.A. Clippers. Domov zde mají i hokejisté Los Angeles Kings, kteří zde před pár lety získali slavný Stanley Cup.

4.7/5 - (4 votes)